“Сказати хочу стільки та мовчу…Я в пам’яті запалюю свічу” /до Дня пам’яті жертв Голокосту/

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.  Голокост – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
Завідувачка бібліотеки-філії 9 (с. Крихівці) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, Оксана Малик спільно з керівницею колективу народознавців та краєзнавців “Крізь КРЕС” та Народного університету громад ім.Петра Ісаєва Народного дому с. Крихівці, авторкою монографії “150 із 150 000 євреїв Прикарпаття як складова етнодемографічної катастрофи Східної Галичини” Любов’ю Соловкою підготували інформ-сторінку “Сказати хочу стільки та мовчу…Я в пам’яті запалюю свічу” (до Дня пам’яті жертв Голокосту).
Друга світова війна. Голокост. Прикарпатці мають гордитися тим фактом, що одним із перших офіційно у світі та в Україні ще в 1964 р. звання «Праведника народів світу» було присуджено подружжю Лопатинських із Косова – Анні та Василю. У графі національність у них вказано – Україна. Третьою в Україні та теж однією із перших із 27-ти тисяч у світі стала наша землячка Олена Григоришин (посмертно). Образ прикарпатки Олени Григоришин став символом ПРАВЕДНИКА-УКРАЇНЦЯ. «Символ джерельної чистоти українського народу, взірець втілення його людяності й милосердя», – писав Я.Сусленський. А врятована Оленою Григоришин Донія Розен стала першим керівником створеного в Яд Вашем відділу Праведників народів світу. Офіційно звання «Праведника народів світу» присуджено 187-ми прикарпатцям, із них 73-м по списку України, а 114-ти за списками інших країн. 38 прикарпатців віддали своє життя за порятунок євреїв, тим самим увіковічнивши своє ім’я ПРАВЕДНИКА на небесах де-факто. Їх імена вдалося відновити із забуття. Всі ці історії порятунку, а їх більше двохсот, зібрані у виданні «150 із 150 тисяч… Голокост євреїв Прикарпаття як складова етнодемографічної Катастрофи Східної Галичини» (Івано-Франківськ: «Фоліант», 2019, 576 с.). У монографії Л.Соловки та С.Оришко порятунку загалом присвячено левову частку обсягу праці.
Запрошуємо ознайомитися як з виданням, так і з фільмом, який студією «КРІХ КРЕС» (відеоробота Оксани Малик – завідувачки бібліотеки-філії №9 Івано-Франківської МЦБС).
Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top