Тематичний буклет “Потужний старт незалежності України”

16 липня 1990 р. ВР УРСР прийняла документ великої історичної ваги – Декларацію про державний суверенітет України. Вшановуючи цей історичний день, ВР ухвалила “вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України”.

Правовою основою державного суверенітету є конституції країн, декларації, загальновизнані принципи міжнародного права, які фіксують суверенну рівність держав, їхню територіальну цілісність, невтручання у внутрішні та зовнішні справи, право націй на самовизначення.

Декларацією про державний суверенітет України було проголошено верховенство Конституції, виключне право народу України на володіння, користування і розпорядження національним багатством України, визнання всього економічного і науково-технічного потенціалу, створеного на території України, власністю її народу.

16 липня 2022 р. виповнюється 32 рік від дня проголошення  Декларації про державний суверенітет України. 

З цієї нагоди 16 липня 2022 року працівники читального залу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради провели захід  «Потужний старт незалежності України». Біля пам’ятника П. Орлика була представлена тематична виставка для гостей міста та шанувальників української історії та українського державотворення.

Бібліотекар читального залу, керівник клубу «Діалог» Майя Шегда  в рамках правового клубу «Діалог» презентувала патріотичним громадянам Івано-Франківська інформаційно-ілюстрований буклет до Дня прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Конкретно й лаконічно на сторінках буклету розміщена інформація про шляхи творення української держави і здобуття незалежності України, ухвалення низки документів та проголошення прийняття Декларації про державний суверенітет України на законодавчому рівні, спираючись на нормативно-правові акти. В авторському буклеті Майя Шегда акцентувала на хронологію історичних передумов ухвалення Декларації про державний суверенітет України та становлення потужного старту незалежності нашої держави. Вона наголосила на основні атрибути незалежної, суверенної держави, наслідки та значення цього історичного документу, який визначив майбутнє всього українського народу як відродження окремої вільної нації у системі внутрішніх та міжнародних відносин. 

«Це перший документ на шляху до національної незалежності, нова сторінка у літописі незалежної України. Війна 24 лютого 2022 року – це продовження літопису незалежної України, шлях збереження незалежності і територіальної цілісності української держави. Концепція демократичної, правової держави стала складовою частиною української державницької ідеології. Кожен новий день кривавого протистояння завдає українському народу болю та страждань. Не заради, а всупереч всім очікуванням, ми встояли і стоятимемо надалі, адже віримо у свої сили, своїх захисників, б’ємося за життя, правду, свободу і ті цінності на своїй землі. Священний обов’язок кожного громадянина України – дотримання Конституції України та прав і свобод людини і громадянина, захист своєї Вітчизни, шанування її державних символів, ії території (ст. 65 Конституції України) і віра в нашу перемогу!» , – резюмувала вона у буклеті.

Пересічні громадяни з ентузіазмом і з відчуттям високого патріотизму цікавилися тематичною літературою щодо Декларації про Державний суверенітет України, вступали у діалог, пов’язуючи Декларацію, незалежність України та сучасні події у державі.

   Список тематичних актуальних публікацій в періодиці  та Інтернет –ресурсів:

Бондарчук А. Від Конституції до незалежності / А. Бондарчук // Слово просвіти . – 2021. – 24 – 30 черв. (№129). – С. 3.

  Власенко В. Правозахисники вказують на прихильне ставлення до українських біженців / В. Власенко // Урядовий кур’єр. – 2022. – 16 черв.(132). – С. 2.

    Головко О. Не залежність. Як усе починалося / О. Головко // Урядовий кур’єр. – 2020. – 16 лип. (№134 . – С. 3.

  Кузан В. Коли повмирають роби : [ До зо-річчя Деклараціїпро держ. суверенітет України ] / В. Кузан // Голос україни. – 2020. – 2 лип.( №108 ). – С. 4.

   Лавренюк С. Це був великий історичний день / С. Лавренюк // Голос України. – 2021. -11 берез. (№45). – С. 1, 4 – 5.

  Лавренюк С. Як працюватимуть органи місцевого самоврядування в умовах воєнного стану / С. Лавренюк // Голос України. – 2022. – 11 трав. ( №101 ). – С. 3.

   Леошко В. Захист людей в умовах війни має особливе значення / В. Леошко // Голос України. – 2022. – 28 черв. (132). – С. 5.

  Мельничук В. Наріжний камінь української державності : [Декларації про державний суверенітет – 30 років] / В. Мельничук // Український тиждень. –  2020. – № 29. – С. 18 – 21.

  Ми відбудуємо нашу країну і зробимо ії дійсно величною // Урядовий кур’єр. – 2022. – 29 черв. (141). – С. 2.

  Мороз О. Задля людини і держави :[очима співавтора  Декларації про держ. суверенітет України : до 30- річчя створення] / О. Мороз // Голос України. – 2020. – 23 черв. (№101). – С. 4.

   Немиріч С. Уроки вторгнення / С. Немиріч // Український тиждень. – 2021. – № 9. – С. 30 – 31.

  Порушення суверенітету демократичних країн не залишиться без наслідків : [повідомляє німецька державна радіостанція  DW] // Голос України. – 2021. – 17 черв. (№113). – С. 7.

  Соколовська М. Єврокомісія рекомендує надати України статус кандитата на вступ в ЄС / М. Соколовська // Голос України. – 2022. – 18 черв. (126). – С. 5.

Фозекош О. Без незалежної адвокатури неможлива правова держава / О. Фозекош // Урядовий кур’єр. -2021.- 20 берез. (54). – С. 7.

 Чернега П. Геноцид українців: від минулого до сьогодення / П.Чернега // Слово Просвіти. – 23-30 черв. – С. 7.

 Чорна С. Основний закон: цінності, які обстоюємо та які мають глибоке історичне значення / С. Чорна // Голос України. – 2022. – 28 червн. (132). – С. 4.

 Чорна С. Україна- Русь : тисячолітня традиція державотворення [30 років незалежнсоті ] / С. Чорна // Голос України. – 2021. – 25 берез. (№155). – С. 1, 4-5.

  Юрченко Н. Усі країни НАТО мають усвідомити, що це війна не лише проти України чи двох ії областей / Н. Юрченко // Урядовий кур’єр. – 2022. – 15 черв.  (№131). – С. 3.3 0 років Декларації про державний суверенітет України

https://cv.archives.gov.ua/deklaraciya_25.html

 • 30 років Декларації про державний суверенітет України

https://cv.archives.gov.ua/deklaraciya_25.html

 • 16 липня 1990-го. Як Україна зробила перший крок у Незалежність

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3063496-16-lipna-1990go-ak-ukraina-zrobila- persij-krok-u-nezaleznist.html

 • Революція на граніті

https://uk.wikipedia.org/wiki/

 • Архівні фото. Референдум за незалежність України 1 грудня 1991 року

https://www.radiosvoboda.org/a/referendum-pershoho-hrudnia-1991-roku-pro-nezalezhnist-ukrayiny-arkhivni-foto/30287132.html

 • Державний прапор України

https://uk.wikipedia.org/wiki/

 • Декларація про державний суверенітет України: документи, факти, свідчення. Кіровоградщина

http://www.kr-admin.gov.ua/start.php?q=News1/Ua/2016/14071606.html

 • Акт проголошення незалежності України

http://resource.history.org.ua/cgi-bin/eiu/history.exe?

 • 30 років Декларації про державний суверенітет України

https://cv.archives.gov.ua/deklaraciya_25.html

 • Війна

https://decentralization.gov.ua/war

 • Права і свободи громадян в умовах воєнного стану

https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

 • Російське вторгнення в Україну (2022)

https://uk.wikipedia.org/wiki/

 • Коли закінчиться війна в Україні: Космач назвав місяць та рік https://www.stopcor.org/ukr/section-suspilstvo/news-koli-zakinchitsya-vijna-v-ukraini-kosmach-nazvav-misyats-ta-rik-08-07-2022.html

Відповідальна за проведення заходу Майя Шегда.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top