Історичний диспут “Пам’ятаємо вас, Герої Крут”

Ой Крути, Крути, нам не забути
Гарячий сніг і колір рути..”

29 січня в Україні відзначають пам’ять героїв Крут – українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

Щоб віддати данину шани мужнім героям бібліотекарі абонементу ЦБ Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради, разом із Народним домом “Княгинин”, підготували й провели 31 січня 20223 історичний диспут: “Ми пам’ятаємо вас, Герої Крут”.

З героїчними подіями того часу присутніх ознайомила заступниця директора Обласного музею визвольної боротьби іс. С. Бандери – Оксана Романів.
Вона розповіла про Понад сторіччя тому юні герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя.
Зі сходом сонця 29 січня 1918 року на Чернігівщині відбувся бій під Крутами.

За різними джерелами від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за рідну країну та на кілька діб зупинили більшовицьку армію, яка насувалася на Київ.

Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.

Бібліотекарки абонементу ЦБ та читального залу ЦБ – Марія Зіняк і Оксана Дубовська прочитали вірші, присвячені подвигу молодих крутянців.
Це була поезія О. Ющенка “Минаючи станцію Крути”, Б-І. Антонича “Крутянська пісня”, П. Тичина “На Аскольдовій могилі”, О. Максимишин-Корабель “Мені наснилось, що вони зустрілись”.
Захід доповнювали мелодійні й такі актуальні й  сьогодні пісні у виконанні тріо бандуристок “Намисто”, гурту Станіславські барви та вокального гурту “Я – Маріуполь”.
На завершення всі присутні разом виконали пісню, що вже 100 років є символом нашої незламності та боротьби – “Ой у лузі червона калина”.

Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія повторюється – сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top