Книжковий екскурс “Творець соборності України”

14 липня минуло 150 років від дня народження державотворця, громадсько-політичного діяча, адвоката Лева Бачинського. Що ми знаємо про людину, котра доклалася до розбудови української соборности? Посол до австрійського парламенту (1907-1918 рр.) та польського сейму (1928-1930 рр.). У квітні 1918 р. був обраний членом відділу Станиславівської філії “Просвіти”, а також був головою Української радикальної партії (1918-1930 рр.) і віце-президентом Союзу українських адвокатів. У часи ЗУНР – комісар Станиславівського повіту, віце-президент Української Національної Ради. Підкреслимо той факт, що Лев Бачинський був автором ряду законопроектів, зокрема Конституційного закону від  03.01.1919 р. про об’єднання ЗУНР з УНР і закону про Земельну реформу. Очолював делегацію ЗУНР до Києва на свято Злуки 22 січня 1919 р.

16 липня, зібрався клуб краєзнавців в краєзнавчому відділі МЦБС та кімнати-музей І. Франка Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, щоби вшанувати пам’ять про Лева Бачинського. З доповідями виступали: письменник, краєзнавець Василь Бабій, провідний науковий співробітник Обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Петро Ганцюк та журналіст, член ТОПІЖу ім. І. Франка Михайло Батіг. 

А також учасники заходу залюбки поринули у книжковий екскурс, який підготували бібліотекарі. Вони увиразнили тему, зачитавши документ часів ЗУНР. 

Матеріал підготували бібліотекарі краєзнавчого відділу МЦБС.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top