Репортаж-інформація “Шляхами слов’янської культури”

“…Возстав од гроба,
слово встало,
І слово правди понесли
По всій невольничій землі
Твої апостоли святії”.
Т. Шевченко «Неофіти”

День слов’янської писемності й культури відзначається щорічно 24 травня, саме в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов’янської писемності. Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов’ян. Це день, який об’єднує усі слов’янські народи і дає змогу кожному поринути в історію та виховати в собі часточку патріотизму. 

24.05.2022 року працівники бібліотеки-філії №6 Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради підготували і провели репортаж-інформацію “Шляхами слов’янської культури”.

Бібліотекарка розповіла, що сучасна українська абетка взяла початок з слов’янської писемності, творцями якої були святі Кирило і Мефодій. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов’янських літератур. В бібліотеці була оформлена викладка літератури «Українці, звідки ми і наша мова» на якій представлена література, що висвітлює питання історії розвитку слов’янської писемності та нашої мови.

Для онлайн користувачів було створено однойменний відеоролик: 

Відповідальна: Кононенко Л.

Поділіться цим записом в:
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Top