Інформаційний бібліоспалах ”У жорнах репресій – розстріляне слово”

16 травня – День пам’яті жертв політичних репресій

Кожного року в третю неділю травня українці вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.
Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій.

16 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, працівники абонементу ЦМБ (вул. К. Данила, 16) Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури міської ради   вшанували численних жертв сталінських репресій інформаційним бібліоспалахом ”У жорнах репресій – розстріляне слово”.

Обірване життя, покалічена, розстріляне слово…Скільки їх безпідставно і несправедливо вилучених з нашої історії, з нашої пам’яті. Сьогодні ми знову звертаємось до них, до їх творчості, щоб заповнити ту прірву мовчання і забуття,  яка роз’єднала нас.

Нарівні із відомими іменами українських митців України Миколи Зерова, Леся Курбаса, Григорія Косинки, Валер’ян Підмогильний та інших згадали також імена письменників Прикарпаття – жертв сталінських репресій: Василя Атаманюка, Мирослава Ірчана, Михайла Козоріза, Антіна і Івана Крушельницьких, Дмитра Рудика, Івана Ткачука та Гната Хоткевича.
Нехай же повертаються до нас  імена видатних синів України, пам’ятаймо їх.

Захід підготовлений для широкого кола читачів.

Відповідальна Кирста О.М.

Поділіться цим записом в:
Top